.

Zima v Maďarsku

Zimní Maďarsko působí magicky. Při troše štěstí uvidíte město pokryté sněhem, což skýtá výjimečný zážitek. Budapešť a maďarská příroda jsou skvělá místa k načerpání nových sil.

https://visithungary.com/cs/clanky/zima-v-madarsku-

Budapešť - Adventní slavnost u baziliky" je i letos nejlepším vánočním veletrhem v Evropě.

- Kromě toho byla v Rytířském sále baziliky poprvé otevřena výstava betlémů.

Budapešť, 13. prosince 2021

Je to oficiální, "Adventní slavnost u baziliky" je již podruhé nejlepším vánočním trhem v Evropě!

V desetidenním online hlasování nezávislého cestovního portálu European Best Destinations bylo pro akci "Budapešť - adventní slavnost u baziliky" odevzdáno téměř 25 000 hlasů. Konečný výsledek utvářelo 163 zemí se 163 620 hlasy, z nichž většina pocházela z Velké Británie. "Adventní slavnost u baziliky" se umístila nejen na prvním místě v celkovém hlasování, ale byla také absolutním favoritem mezi těmi z Velké Británie a USA.

"V lásce a bezpečí" - s tímto sloganem otevřela na konci listopadu 2021 již po čtrnácté své brány adventní slavnost u baziliky, nejkrásnější budapešťský vánoční jarmark. Více než 100 řemeslných a gastronomických prodejců nabízí na svém pultíku kromě oblíbeného pouťového jídla i mnoho pochoutek, které jsou k dostání pouze na tomto vánočním trhu.

Atmosféru samotného velkolepě vyzdobeného veletrhu dotváří nádherná světelná show, která se každý den promítá na fasádu baziliky.

V souladu s vánočními tradicemi se každou adventní neděli na adventním věnci zapaluje nová svíčka. Slavnostní rozsvícení doprovází různá hudební představení, která předvádějí své speciální sváteční programy. Protože Vánoce jsou svátky lásky a vzájemné péče, pozvali organizátoři do svého programu několik charitativních organizací, které naplňují své motto a křesťanské hodnoty tím, že pomáhají méně šťastným a potřebným.

V loňském roce, během první vlny pandemie koronaviru, se akce konala netradičně, ale letos je možné tradiční vánoční trh před budapešťskou bazilikou svatého Štěpána navštívit až do 1. ledna 2022. Podle údajů Národního centra pro turistické služby očekávaná obsazenost pokojů ve 4-5* hotelech - na základě rezervací - výrazně převýší průměrnou obsazenost za letošní i loňskou vánoční sezónu v Budapešti, a to zejména během adventních víkendů, ale i v prosinci jako celku.


Vánoční trh na Vörösmartyho náměstí

oficiálně zahájil provoz 19. listopadu odpoledne a bude otevřen až do konce prosince. Nabízí jedinečné a kvalitní řemeslné výrobky, vánoční pochoutky a promítání světlem.

V loňském roce byl vánoční jarmark zrušen z důvodu výskytu koronaviru, letos se však pro návštěvníky z Budapešti, venkova i zahraničí vrátí na své obvyklé místo na Vörösmartyho náměstí. Aby se minimalizovalo riziko pandemie a trh se konal v bezpečném prostředí, bude se letos budapešťský vánoční jarmark konat v uzavřených prostorách a návštěvníci se budou muset při vstupu prokázat očkovacím průkazem. Kromě toho bude letos poprvé zaveden bezhotovostní platba při nákupu v rámci stravování, aby se snížilo riziko epidemie.
Více informací naleznete na následujícím odkazu: https://budapestikaracsony.hu/en/
Maďarsko: aktuální informace o opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru (COVID-19):

https://www.mzv.cz/budapest/cz/aktuality/madarsko_aktualni_informace_o_opatrenich.html 1. zpravodaj  01.2021
Doufáme, že se všichni držíte a bojujete statečně. Naše společnost, MojeMadarsko, s.r.o., by ráda předala nějaké užitečné informace /ovšem smutné/ o Maďarsku, o hotelích, o lázních a o zajímavostech.

Zpravodaj si můžete stáhnout tady

Máte-li dotaz, napište nám!


Webinář Maďarské turistické agentury 14.12.2020
V pondělí 14.12.2020 jsme vám s Maďarskou turistickou agenturou opět pořádali webinář, kde mimo jiné jsme mluvili o aktuální situaci na maďarském trhu, představili jsme nové turistické destinace a atrakce a v neposlední řadě i plán obnovení turistiky v Budapešti. Chtěli byste svým klientům nabídnout něco nového, třeba Budapešťskou kartu? Podívejte se na záznam celé webináře zde, i celou prezentaci si můžete stáhnout tady.

Máte-li dotaz, nebo rádi byste se osobně zůčastnili naše další podobné prezentace, napište nám!


Světová výstava myslivosti v Maďarsku
Po 50-ti letech v 2021 Maďarsko opět pořádá Světovou výstavu myslivosti a ochrany přírody.
Velkolepá akce se koná na různých místech napříč celým Maďarskem v termínu 25.9-14.10. 2021. Podrobné představení programu veletrhu můžete prohlédnout zde, informace o myslivosti v Maďarsku jsme vám připravili v této prezentaci.


Naše novinky vždy najdete na odkazu zde: https://www.facebook.com/WOW-Hungary-110383264057124


Čtěte, lájkujte, buďte informovani, stojí to za to. Dechberoucí videa, fotky a novinky na našem facebooku.


Uzavřené hranice – Češi opět mají výjimku


Maďarsko od 1 září 2020 uzavřelo své hranice. Platí zákaz vstupu všech cizinců na území Maďarska do 1. 11. 2020. Po 6. 10. znovu mohou vstoupit na území Maďarska občané Česka, Slovenska a Polska, kteří si před 6. 10. rezervovali alespoň jednodenní pobyt s datem do 31. 10. a prokáží se negativním testem SARS-CoV2-PCR ne starším 5 dnů.

Podrobnějsí informace najdete zde.

Webinář Maďarské turistické agentury 29.9.2020

Co se děje teď v cestovním ruchu v Maďarsku? Jaké jsou aktuální opatření, co českým turistům nabízí největší termální jezero v Evropě, region Západní Zadunají a několik vybraných poskytovatelů? To vše dozvíte z naše Webináře, který se můžete prohlédnout zde. Prezentaci ke stažení najdete zde.

Máte-li dotaz, nebo příště byste rádi zůčastnili naš další webináře osobně? Napište nám e-mail.

Budapešť si na turisty bude muset počkat

Kvůli pandemii do Budapešti zatím mnoho zahraničních turistů nepřijelo a podle zavřených hotelů a restaurací je to znát. Navíc, od úterý se hranice Maďarska pro turisty uzavřou. Více zde.


Study tour pro cestovní kanceláře do Maďarska

Agentura Moje Maďarsko a Maďarská turistická alience (Magyar Turisztikai Szövetség) mezi 24-30. srpna 2020. spolu pořádali studijní zájezd pro české cestovní kanceláře a zástupce medií. Cílem zájezdu byl prezentace nových služeb v oblasti cestovnícho ruchu a navázání kontaktů mezi jednotlivými subjekty. Kliknutím na obrázku můžete prohlížet program zájezdu. Agentura Moje Maďarsko i v budoucnu plánuje podobné zájezdy. Máte-li zájem o účasti, kontaktujte nás e-mailem.

Prezentace Maďarska v Praze

Maďarské centrála cestovního ruchu (MTU) spolu s velvyslanectvím Maďarska představila turistické zajímavosti a možnosti v době pandemie covidu. Zúčastnil se velvyslanec J.E. Miklós BOROS. Prezentaci vedla Magdolna Fekete, hlavní poradce MTU pro mezinárodní vztahy.

Roadshow Maďarské turistické agentury v České republice

Na konci července se uskutečnila úspěšná prezentace a roadshow Maďarské centrály cestovního ruchu s názvem "WOW Hungary". Roadshow se uskutečnila ve třech městech - Ostravě, Brně a Praze. Účastníci workshopu se mohli setkat s maďarskými partnery a budovat užší vztahy. V Praze účastníky a návštěvníky přivítal velvyslanec Maďarska, jeho excelence pan Miklós Boros, proslov pak měla paní Fruzsina Zakariás, vedoucí mezinárodních vztahů Centrály cestovního ruchu. V uvedených třech městech se setkání zúčastnilo celkem 150 zástupců cestovního ruchu.

Maďarsko, země lázní a minerálních vod

Je až s údivem, kolik z nás objevilo v současné době Maďarsko. Vloni činil počet českých turistů, směřujících do této destinace, téměř milión návštěvníků. My, dříve narození, jsme byli zvyklí putovat hlavně do Budapešti, ať už za památkami nebo za tovarem, který bylo tehdy obtížné v bývalém Československu sehnat. Také návštěva Balatonu pro ty, kterým se nepovedlo se dostat to Jugoslávie, byla vhodnou náhradou. V současné době máme jiné zájmy. Do této nám blízké země jezdíme obdivovat nejen historické skvosty a památky, úžasná vína, zajímavou gastronomii, ale také jsme objevili zdejší léčivé prameny, lázně a další balneoprovozy, na které je Maďarská republika opravdu bohatá. 

Maďarsko v Praze - prezentace a workshop

Dne 30. července 2020 se uskutečnila v Hotelu Savoy prezentace a workshop Maďarska za účasti velvyslance Maďarska v České republice J.E. Miklóse Borose. Prezentace se dále zúčastnila skupina zástupců cestovního ruchu Maďarska, početná novinářská obec České republiky a další hosté.

Náhled prezentace paní Magdolny Fekete, hlavní poradkyně pro mezinárodní vztahy Maďarské turistické agentury najdete zde.


Aktivní zájem o roadshow MTÜ v České republice

Aktív érdeklődés az MTÜ csehországi roadshow-ján

Az MTÜ Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága számára a forgalom- és vendégéjszaka-generálás elsődleges tevékenységgé vált azokból az országokból, amelyek egy kb. 600 km sugarú körön belül fekszenek hazánkhoz képest.

Maďarský workshop

Maďarská národní centrála pro podporu cestovního ruchu Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) a Velvyslanectví Maďarska v Praze a Vás srdečně zvou na akci "Maďarský workshop

Workshop: V rámci krátkých osobních schůzek budete mít možnost seznámit se s aktuálními nabídkami maďarských partner.
Mezi účastníky workshopu vylosujeme víkendový wellness pobyt pro 2, nezapomeňte tedy prosím na své vizitky.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Magdolna Fekete - poradkyně MTÜ                Dorottya Nikolicza - agentura MojeMadarsko

Místo konání: Hotel Savoy

Keplerova 218/6, 118 00 Praha 1, Hradčany 

Termín: 30. července 2020
Program:
09.30 - 10.00 Registrace
10.00 - 10.30 Přivítání, prezentace jednotlivých účastníků
10.30 - 13.00 Workshop
12.30 - 14.00 Losování cen, oběd, ochutnávka maďarských vín

Workshop: 
V rámci krátkých osobních schůzek budete mít možnost seznámit se s aktuálními nabídkami maďarských partner.

Mezi účastníky workshopu vylosujeme víkendový wellness pobyt pro 2, nezapomeňte tedy prosím na své vizitky.


Místo konání: Grand Hotel Brno****

Benešova 605, 602 00 Brno

Termín: 29. července 2020
Program:
09.30 - 10.00 Registrace
10.00 - 10.30 Přivítání, prezentace jednotlivých účastníků
10.30 - 13.00 Workshop
12.30 - 14.00 Losování cen, oběd

Workshop:
V rámci krátkých osobních schůzek budete mít možnost seznámit se s aktuálními nabídkami maďarských partner.

Mezi účastníky workshopu vylosujeme víkendový wellness pobyt pro 2, nezapomeňte tedy prosím na své vizitky.

Místo konání: Hotel Imperial****

Tyršova 1250, 702 00 Moravská Ostrava
Sál "Budapešť"

Termín: 28. července 2020
Program:
09.30 - 10.00 Registrace
10.00 - 10.30 Přivítání, prezentace jednotlivých účastníků
10.30 - 13.00 Workshop
12.30 - 14.00 Losování cen, oběd

Workshop:
V rámci krátkých osobních schůzek budete mít možnost seznámit se s aktuálními nabídkami maďarských partner.

Mezi účastníky workshopu vylosujeme víkendový wellness pobyt pro 2, nezapomeňte tedy prosím na své vizitky

.